مقایسه بیمه عمر با حساب گنجینه بسپهر بانک صادرات

استاندارد

سلام و وقت بخیر
شاید برای خیلی از دوستان و عزیزان پیش اومده باشه که در کنار تبلیغاتی که هر روز دارن از تلویزیون میبینن و یا روی بیلبوردها به چشم میخوره ، تبلیغ حساب گنجینه سپهر بانک صادرات هم دیده باشن و براشون سوال باشه که که چی هست و چجوریه! در این تاپیک ابتدا به توضیح این موضوع می پردازیم و بعد این حساب رو با بیمه عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد مقایسه می کنیم .

بانک صادرات و طرح های بدون تضمین!
شاید یادتون بیاد چند سال پیش همین بانک صادرات یک طرحی داشت به نام حساب طلا که به این صورت بود که به جای اینکه شما پول خودتون رو در بانک صادرات سپرده کنید ، یک مقدار طلا رو سپرده می کردید . مثلا می گفتید من 10 یا 20 گرم طلا رو می خام سپرده کنم . بانک مبلغ ریالی اون 10 یا 20 گرم طلا رو به نرخ روز از شما می گرفت اما داخل سپرده نامه می نوشت 10 گرم طلا و بعد به شما تعهد می داد هر وقت خواستید حساب رو ببندید اون 10 گرم طلا رو به نرخ روز به شما بر می گردونه مبلغش رو و سود این مدت رو هم بهتون پرداخت میکنه . تا به اینجای کار همه چیز خوب بود و معقول به نظر می رسد . به واسطه تبلیغات زیادی هم که برای این سپرده انجام شد مردم زیادی نسبت به این کار اقدام کردن .

چندین ماه گذشت ، قیمت طلا به صورت غیر قابل پیش بینی بالا رفت ، خیلی از مردم که پیش خودشون فکر می کردن پولشون دو برابر شده رفتن که طلاهاشون رو از بانک بگیرن اما اتفاقات جدیدی افتاده بود! اول اینکه به دلیل نوسانات قیمت طلا بانک دیگه اون حساب رو برای فردی باز نمی کرد . به تمام سپرده گذارا هم گفت که به دلیل همین نوسانات این طرح کنسل شده و شما می تونید بیاید و اون مبلغ اولی که دادید رو به صورت ریالی و نه طلایی دریافت کنید و این یعنی مردمی که به قصد سپرده طلا حساب باز کرده بودن با یک حساب کوتاه مدت مواجه شدن!

تفاوت طرح گنجینه سپهر با حساب کوتاه مدت
باید توجه داشته باشید که این سپرده گنجینه سپهر هیچ تفاوتی با حساب کوتاه مدت نداره! اگر دقت کرده باشید و مطالعه داشته باشید در هر مرحله به مبلغی که شما تا اون مرحله پرداخت کردید سود حساب کوتاه مدت پرداخت میشه که در حال حاضر 10 درصد هست . برای سپرده های کوتاه مدت تمام بانک ها هم ابن مبلغ در حال حاضر 10 درصد هست . پس شما اگر به جای گنجینه سپهر در هر بانک دیگه ای حساب کوتاه مدت باز کنید و ماهیانه مبلغی رو واریز بفرمایید در پایان 10 ، 20 یا 30 سال به همون مبلغ طرح گنجینه سپهر می رسید و ازین بابت جای نگرانی نیست!

تفاوت گنجینه سپهر با بیمه عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد
1- همونطور که در بالا عرض شد حساب گنجینه سپهر بانک صادرات در هر لحظه از قرارداد سود یک سپرده کوتاه مدت رو به مبلغ شما پرداخت می کنه که در حال حاضر طبق بخشنامه بانک مرکزی 10 درصد هست اما در بیمه عمر طبق بخشنامه بیمه مرکزی در پنج سال اول قرارداد سپرده شما مشمول سود 18 درصد و در پنج سال دوم قرارداد مشمول سود 15 درصد به صورت تضمینی هست . پس در همین مرحله اول به راحتی متوجه این موضوع میشیم که سود پرداختی بیمه های عمر تقریبا بین 1.5 تا 2 برابر حساب گنجینه سپهر بانک صادرات هست .

2- فرض بفرمایید دو فرد با مبالغ یک سال قصد سرمایه گذاری داشته باشند ، اولی طرح گنجینه سپهر را انتخاب می کند و دومی بیمه عمر و تامین آتیه را و هر دو نفر مبلغ 100 هزار تومان را به عنوان اقساط ماهیانه انتخاب و پرداخت می کنند . خدای ناکرده اگر پس از یک هفته در اثر مثلا تصادف رانندگی هر دو فرد از دنیا بروند به وراث نفر اول (گنجینه سپهر) عددی کمتر از همون صد هزار تومان پرداخت میشه چون ازش مالیات بر ارث کسر میشه اما وراث نفر دوم با توجه به اینکه بیمه عمر معاف از مالیات هست و با توجه به پوشش های تکمیلی بیمه ای مشمول دریافت صد میلیون تومان وجه نقد میشن که میتونه کمک و دلگرمی بزرگی برای بازماندگان باشه .

3- فرض بفرمایید در مثال بالا اون دو فرد در اثر تصادف دچار نقص عضو بشن . نفر اول که طرح گنجینه سپهر رو انتخاب کرده فقط میتونه همون صد هزار تومانی که پرداخت کرده رو برداشت کنه اما نفر دوم که بیمه عمر داشته علاوه بر این که هزینه های پزشکی ناشی از حادثه را در سال اول که حدودا 9 میلیون تومان هست دریافت میکنه ، 12 میلیون هم به عنوان کمک هزینه زندگی به دلیل نقص عضوش دریافت میکنه . ضمنا فرد اول اگر نتونه اقساطش رو به گنجینه سپهر پرداخت کنه حسابش بسته میشه و سودی بهش تعلق نمی گیره دیگه اما نفر دوم حتی دیگه نیازی نیست اقساطشم پرداخت کنه و خود شرکت بیمه وظیفه پرداخت اقساط از طرف فرد رو به عهده میگیره . یعنی فرد حق بیمه ای پرداخت نمی کنه اما تا پایان قراردادش که سی ساله هست باز داره از خدمات بیمه استفاده میکنه .

4- مهمترین دغدغه وبمسترها و صاحبان مشاغل و کسب و کارهای آنلاین اینه که پوشش بیمه ای کاملی ندارن . و البته از حقوق بازنشستکی هم برخوردار نیستن . شما با انتخاب طرح بیمه های عمر و تامین آتیه می تونید بعد از لینکه مبلغ سرمایه گذاری تون طی ماه هایی که دارید اقساط رو پرداخت می کنید به دو میلیون تومان رسید به صورت کاملا رایگان تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار بگیرید و خیالتون راحت باشه که هزینه های بستری در بیمارستان و هزینه جراحی های بیمارستانی تون رو می تونید از محل این بیمه تکمیلی تامین بفرمایید . ضمنا پس از پایان مدت قرارداد هم این امکان برای شما وجود داره که طرح دریافت مستمری ماهیانه مادام العمر رو انتخاب بفرمایید و از حقوق بازنشستگی ماهیانه ای که هر ماه به حساب شما واریز میشه لذت ببرید!

نتیجه گیری
موارد بسیار دیگری هم هست که به مرور زمان داخل همین تاپیک قرار داده میشه اما احساس می کنم با مطالعه موارد بالا تقریبا می تونید تصمیم بگیرید که کدوم طرح برای شما بهتر هست و مزایای بهتری رو در اختیار شما قرار میده . این تاپیک به مرور زمان کامل تر میشه اما تا اون موقع اگر سوالی داشتید لطفا در این بخش  مطرح بفرمایید . ضمنا برای خرید بیمه عمر هم از طریق پیام به 09158599913 اقدام بفرمایید تا مراحل خدمت شما توضیح داده بشه . موفق باشید .

 مقایسه بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با حساب گنجینه سپهر صامقایسه-بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری-پاسارگاد-با-حساب-گنجینه-سپهر-صادراتدرات

 

جهت مشاوره تخصصی و صدور بیمه از سراسر ایران زمین تماس بفرمایید:

13 999 85 0915

13 999 85 0935

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *