۵ وسیله برای اصلاح صورت مردان

استاندارد

ریش و تراشیدن آن یکی از مهمترین مسایل آرایشی آقایان نسبت به بی نهایت مسایل مربوط به آرایش خانم هاست! اگر شما فقط به ریش تان برسید یعنی آزایش و زیبایی صورت خود را تضمین کرده اید. در این مقاله ۵ وسیله برای اصلاح صورت مردان را با جزییات برایتان معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

۱- ژیلت یک بار مصرف

 

ژیلت

 

این ژیلت ها بعد از یک یا دو بار مصرف غیر قابل استفاده خواهند بود.

فواید ژیلت یک بار مصرف

ارزان ترین آن ها هستند و معمولا در پک های ۱۰-۲۰ تایی عرضه می شوند. مناسب ترین و سبک ترین وسیله برای سفر شما.

ضررهای ژیلت یک بار مصرف

وزن زیادی سبک آن ها باعث می شود که فشاری که مورد نظر شماست به اندازه ی کافی روی آن اعمال نشود و مسلما نتیجه ای که انتظار دارید را نخواهید گرفت. تیغ های بی کیفیت آن ها تنها یک یا دوبار برای شما دوام می آورند. سر آن نیز انعطاف پذیر نیست و این نیز مشکل دیگر آن است.

۲- ریش تراش برقی

 

ریش تراش های برقی

ریش تراش های برقی

 

انتخاب رایج آقایان در ریش تراش این مدل آن است. چه برای استفاده ی خانگی و چه مسافرت ها.

فواید ریش تراش برقی

فایده ی بسیار خوب آن ها این است که همه جا قابل استفاده اند. مثلا در ماشین و حین تماشای مناظر اطرافتان! برعکس تراشیدن سنتی این ریش تراش ها به هیچ گونه خمیر ریش، سینک دستشویی و آب نیازی ندارند.

ضررهای ریش تراش برقی

دقت آن ها به اندازه ی تیغ ها نیست و شاید مدل مطلوب شما را با دقت بالایی درست نکنند. با اینکه راحت و خوش دست هستند ولی اکثر آقایان بعد از تراشیدن ریش با آن ها از خراب شدن پوست شان شکایت می کنند.

۳- ریش تراش های کارتیج دار

 

 

ریش تراش های کارتیج دار

ریش تراش های کارتیج دار

 

ژیلت های کارتیج دار معروفترین آن ها هستند و این اجازه را به شما می دهند که در جهت و خلاف جهت رویش موی صورتتان آن را بتراشید. از یک دسته ی پلاستیکی یا فلزی تشکیل شده اند که به قسمت مرکزی آن انعطاف پذیر است و به ژیلت اجازه ی حالت گرفتن متناسب با صورت شما را می دهد. کارتیج آن شامل ۶ تیغ ضدزنگ است.

فواید ریش تراش کارتیج دار

کارتیج آن قابل جایگزینی است. معمولا بعد از ۳ یا ۴ بار استفاده باید آن را عوض کرد. امن ترین راه برای تراشیدن صورت شماست. معمولا هربار تراشیدن صورت با آن ها ۱۰ دقیقه طول می کشد و ریسک هیچ گونه خراشیدگی یا بریدگی روی صورت شما وجود ندارد.

ضررهای ریش تراش کارتیج دار

  • قیمت بالای آن ها
  • گیر کردن ریشه ی ریش در میان تیغ ها از دیگر مشکلات آن است. شاید برای سفید کردن صورت نیاز به تراشیدن به صورت اریب نیز داشته باشید.
  • به اندازه ی کافی برای آقایان قانع کننده نیست که از آن به جای ژیلت معمولی استفاده کنند.

۴- تیغ دو لبه

 

دسته تیغ دولبه

تیغ دو لبه

 

سنتی ترین روش است که از پدران و نیاکان ما به ما رسیده است. لبه ی محافظ آن حین برخورد با پوست مانع از فرو رفتن تیغ در پوست شما می شود. از یک دسته ی فلزی به نسبت سنگین تر ساخته شده است که کنترل شما و در نتیجه دقت شما را بالا می برد.

فواید استفاده از تیغ دو لبه

  • بر اساس استفاده ی شما می توانید هر هفته تیغ آن را عوض کنید.
  • با توجه به قیمت کیفیت مناسبی دارند.
  • دقت بسیار بالایی به دلیل دو سر تیز در طرفین دارند.

ضررهای تیغ دو لبه

برای اینکه بتوانید با آنها به درستی بتراشید و دقت تان در این زمینه زیاد شود و همچنین جایی را نبرید نیاز به تمرین زیادی دارید. اوایل کمی سخت است ولی عادت می کنید.

۵- تیغ یک لبه

 

دسته تیغ یک لبه

دسته تیغ یک لبه

 

در اکثر آرایشگاه ها از این مدل تیغ استفاده می شود. امن ترین روش برای تراشیدن صورت و پشت گردن است البته بازهم دقت بسیار بالایی نیاز دارید و این بدون تمرین به دست نمی آید.

فواید استفاده از تیغ یک لبه

لبه ی تیز آن دقت تراشیدن را بالا می برد. معمولا زمان زیادی طول می کشد تا تیغ آن کهنه شود و نیاز به تعویض آن داشته باشید. قیمت آن نیز به نسبت این ۵ مدل تیغ مناسب است.

ضررهای استفاده از تیغ یک لبه

در صورت وارد نبودن در تراشیدن با آن به راحتی می توانید خراش های بزرگ و کوچک روی صورتتان بیندازید. زمان و مهارت زیادی را برای یادگیری تراشیدن با آن باید صرف کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *